Як оплатити податок з доходу в WMZ: інструкція для резидентів РФ

У Російській Федерації при декларуванні доходів, отриманих в WMZ від продажу товарів / робіт / послуг, доцільно для початку провести операцію обміну WMZ на WMP. Сума WMP, що надійшла на ваш Р-гаманець в результаті операції обміну WMZ, і буде сумою отриманого доходу, при цьому датою отриманого доходу буде дата надходження WMP на ваш Р-гаманець. У цьому випадку зазначені суми доходу необхідно врахувати і сплатити по ним податки.

 

Якщо у вас ІП на загальній системі оподаткування (Осно, ОСН), то необхідно щоквартально сплачувати ПДФО і ПДВ, а також здавати декларації по цих податках. Наприклад, декларацію 3-ПДФО за весь 2021 рік ІП здає не пізніше 03.05.2022 (для складання декларації ви можете скористатися сервісом ndflservice.ru), а декларацію з ПДВ — щокварталу, куди і включає зазначену суму отриманого доходу.

 

Якщо у вас ІП на спрощеній системі оподаткування (ССО), то ІП щокварталу платить податок при УСН і раз на рік здає декларацію. Наприклад, термін здачі декларації за 2021 рік — до 30.04.2022.

 

Якщо у вас статус самозайнятої, пропонуємо зареєструватися як Самозайнятий на сайті mynpd.nkoerp.ru. Ви зможете додати інформацію по таким, що підлягає декларуванню прибутковими операціями на Р-гаманець з WebMoney Keeper в Особистий кабінет. Необхідні документи (чеки, квитанції і платіжні документи) будуть сформовані автоматично (податок за пільговою ставкою — 4%).

 

В іншому випадку, вам необхідно самостійно, використовуючи додаток npd.nalog.ru/app, надати інформацію про отримані доходи в податкові служби шляхом формування чека, при цьому чек повинен бути сформований в момент надходження коштів на ваш Р-гаманець, але не пізніше 9 -го числа місяця, наступного за податковим періодом (календарний місяць).

 

Якщо ви декларуєте доходи як фізична особа, то за результатами звітного періоду 2021 року необхідно надавати до податкової інспекції декларацію за формою 3-ПДФО (податкова ставка 13%), відповідно до вимоги законодавства РФ (наприклад, термін здачі декларації за 2021 рік — до 30.04.2022). Для складання декларації ви можете скористатися сервісом ndflservice.ru. У разі отримання доходів на постійній основі пропонуємо вам зареєструватися як Самозайнятий (mynpd.nkoerp.ru), тому що існують ризики виникнення додаткових питань до вашої діяльності та визнання її незаконною підприємницькою діяльністю (докладніше на ndflservice.ru).

 

Отримані WMP на ваш Р-гаманець ви можете вивести на свій розрахунковий рахунок, при цьому не має значення, який рахунок ви вкажете (ІП або фізичної особи), тому що грошові кошти на рахунках в банках неможливо юридично розмежувати на ті, які використовуються для здійснення підприємницької діяльності, і на ті, які використовуються для