Дефолт США може бути вже 15 грудня

Демократи і республіканці поки не можуть домовитися про підвищення стелі боргу. Дефолт США може бути вже 15 грудня.

Кошти в федеральному бюджеті США можуть закінчитися до 15 грудня, попередила у вівторок міністр фінансів Джанет Йеллен в листі, закликавши законодавців підняти ліміт боргу, щоб уникнути ризику дефолту.

Демократи і республіканці в Конгресі в останні місяці не можуть домовитися один з одним з приводу підвищення законодавчого ліміту на розмір боргового стелі Сполучених Штатів.

У жовтні законодавці погодилися на тимчасове підвищення боргового ліміту на 480 мільярдів доларів, що, за словами Йеллен, дозволить уряду працювати до 3 грудня.

У листі спікеру Палати представників Ненсі Пелосі міністр фінансів озвучила свій прогноз щодо того, коли буде досягнутий крайній термін — за її словами, в запасі у країни після 3 грудня буде ще 12 днів. Однак вона попередила про сценарії, «при яких у казначейства залишиться недостатньо ресурсів для продовження фінансування діяльності уряду США після цієї дати».

«Вкрай важливо, щоб Конгрес якомога швидше підвищив ліміт боргу або призупинив обмеження на його зростання», — написала Йеллен.

Останній раз протиріччя між демократами і республіканцями відбулися в розпал тривалих переговорів з приводу плану Байдена «Відновити краще, ніж було», який передбачає інвестиції в розмірі 1,85 трильйона доларів в американські соціальні служби і освіту.

Республіканська меншість в Конгресі виступає проти цього заходу і заявляє, що не погодиться на збільшення верхньої межі боргу, щоб заплатити за фінансування плану Байдена, хоча більшу частину боргу уряд США витратить на витрати, затверджені попередніми адміністраціями демократів і республіканців.

Сполучені Штати ніколи не оголошували дефолт за своїми боргами, і американські казначейські облігації грають важливу роль в світовій фінансовій системі. Економісти попереджають, що нездатність підняти стелю боргу призведе до масштабного фінансовій кризі.