Незабаром після обвалу Terra відбувається ще один крах криптовалют.

Незабаром після обвалу Terra відбувається ще один крах криптовалют. Складне ринкове середовище змушує деяких провайдерів хитатися, і стейблкойн знову слабшає. Це перевіряє довіру інвесторів.

Поділіться статтею від:
Репер Jay-Z і співзасновник Twitter Джек Дорсі представляють себе як благодійники особливого роду. У нью-йоркському районі Бруклін вони хочуть зробити пропозицію жителям, яка дозволить їм отримати фінансову освіту та прокласти собі шлях до фінансова незалежність — завдяки біткойну. Але час початку Академії біткойн двох знаменитостей навряд чи може бути гіршим.

Ринок криптовалют переживає найгіршу кризу за останні роки. За останні кілька днів ціни на Bitcoin and Co втратили значно більше значення, ніж на фондовому ринку. Біткойн, найстаріша і найвідоміша криптовалюта, в середу іноді коштувала трохи більше 20 000 доларів. За тиждень він втратив третину своєї вартості. З початку року, коли перспектива підвищення процентних ставок вперше налякала криптоінвесторів, ціна біткойна впала більш ніж вдвічі. Інші криптовалюти падають так само стрімко або сильніше: ринкова вартість всього криптовалютного ринку нещодавно впала значно нижче позначки в один трильйон доларів.

Зараз інвестори задаються питанням, чи знайшли Bitcoin and Co. дно після різких розпродажів, чи страх подальшого спаду продовжує впливати на ціни.

Проблема: страх викликає не лише початкова зміна процентної ставки, яку центральні банки запроваджують для боротьби з високою інфляцією і яка робить спекулятивні класи активів, такі як криптовалюти, менш привабливими. Крипторинок страждає від систематичних проблем.

Криптосвіт не виконує обіцянок
Останніми днями з’являється все більше новин про труднощі з постачальниками криптовалют. Американська криптокомпанія починає хитнутися і запускає ефект доміно, який також впливає на клієнтів німецьких банків. Криптобіржі, такі як Binance, тепер відмовляють інвесторам у доступі до своїх криптоактивів. І всього через кілька тижнів після краху стейблкоіна Terra наступний токен зі стабільною вартістю починає падати.

Труднощі з окремими постачальниками посилюють і без того жорстокі розпродажі – і підривають довіру до ринку. Оскільки нинішня криза показує, каже Олександр Браун з технологічної консалтингової компанії Capco, що криптовалютний світ не дотримується своїх повноцінних обіцянок. Біткойн був винайдений після фінансової кризи, коли недовіра до банків була особливо високою. З його допомогою фінансові операції мають бути можливими без посередників.

«Зараз виявляється, що багато криптопроектів поєднують найгірше зі старого і нового світів: централізацію та високий ризик», — сказав Браун. Криптоінвестори ні в якому разі не можуть вільно розпоряджатися своїми активами. І на відміну від клієнтів банків, чиї активи захищені згідно із обов’язковим страхуванням вкладів на суму до 100 000 євро, криптоінвестори загрожують піти з порожніми руками у разі неплатоспроможності провайдера.

Останній приклад проблем на ринку криптовалют: Celsius Network. Після того, як ціни на цифрові валюти вже знизилися минулих вихідних у ході публікації нових даних про інфляцію в США, криптокредитний центр Celsius призупинив усі перекази та зняття коштів. Причиною в компанії назвали турбулентність ринку.

Вивести вебмані на гривні