Падіння турецької валюти

Турецька ліра оновила рекорд падіння до рівня 11 лір за долар США Турецька ліра в четвер різко втратила у вартості, оновивши рекорд падіння. Як свідчать онлайн-зведення біржових торгів, ліра на 17:00 (збігається з київським) торгується по 11,10 за долар.

Таким чином, турецька валюта втратила за день з відкриття біржі близько 4,5%. Падіння прискорилося після того, як Центробанк республіки днем ​​оголосив про зниження процентної ставки на аукціонах тижневого репо (короткострокова позика коштів під заставу цінних паперів) з 16% до 15%. На думку політичних властей країни, цей показник одним з ключових, які впливають на вартість національної валюти і інфляцію.
У середу президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що високі «процентні ставки це причина інфляції», і влади «позбавлять народ від цього лиха» у вигляді ставок. Він також вказав, що «не стане йти поруч з тими, хто захищає ідею [збереження високих] відсотків». Він не раз критикував ЦБ за відмову знизити ставки, хоча банк пояснював, що цей показник не основною причиною зростання споживчих цін і знецінення нацвалюти. У зв’язку з цим ЦБ традиційно вкрай неохоче йде на зниження ставок.