Під час пандемії самими затребуваними фріланс-напрямками стали освіту, інженерна справа і IT

Близько половини фрілансерів відзначили зниження доходу в період пандемії. У той же час відзначається зростання попиту на освітні (64%), інженерні (25%) і IT (10%) послуги.
Після зняття більшої частини карантинних обмежень в червні рівень доходу більшої половини (56%) фрілансерів не змінився, у 24% — продовжив знижуватися, а у 20% — підвищився.

Компанія QIWI, провідний провайдер платіжних і фінансових послуг нового покоління, і одна з найбільших російських багатопрофільних бірж дистанційної роботи Freelance.ru провели спільне дослідження ринку фрілансу в період пандемії. Партнером дослідження стала Національна Гільдія Фрилансеров. За результатами опитування, в якому взяло участь понад 1200 фрілансерів, близько половини респондентів (57%) відзначили зниження доходу в період пандемії, при цьому дохід 43% опитаних не змінився або виріс.

Чверть фрілансерів (27%) знизили розцінки на свої професійні послуги, 62% опитаних залишили їх без змін, а 11% підняли ціни на свої послуги. За даними Freelance.ru, цієї весни і влітку в порівнянні з результатами минулого року помітно знизився попит на фотозйомку (-28%), графічний дизайн (-25%) і тексти (-15%). У той же час відзначається зростання попиту на освітні (64%), інженерні (25%) і IT (10%) послуги.

Вікторія Кіяченко, Директор з розвитку масових сервісів QIWI, зазначає: «Тільки за період травневих свят 2020 року кількість транзакцій по категорії освіти в наших платіжних онлайн-каналах перевищило травневі результати минулого року в 2,5 рази. Тож не дивно, що освітні послуги стали найбільш затребуваними в період карантинних обмежень і закритих кордонів ».

Основними замовниками фріланс-послуг в період пандемії стали підприємства роздрібної торгівлі, IT-компанії, маркетингові та рекламні агентства, а також компанії зі сфери обслуговування. Більшість фрілансерів (87,5%) не міняли робочу локацію на карантині. Тільки 12,5% вибралися за місто або повернулися в свій домашній регіон.

35% фрілансерам потрібні були додаткові кошти під час пандемії: 17% респондентів оформляли кредит в банку або мікрофінансової організації, а 18% віддали перевагу зайняти гроші у друзів і рідних.

Після зняття більшої частини карантинних обмежень в червні рівень доходу більшої половини (56%) фрілансерів не змінився, у 24% — продовжив знижуватися, а у 20% — підвищився. 94% фрілансерів, доходи яких знизилися після зняття карантинних обмежень, шукають і знаходять нові джерела заробітку.