Вічна класична облікова система "1С: ПІДПРИЄМСТВО"

Основи про програмне забезпечення облікова система "1С: ПІДПРИЄМСТВО".

З технічного погляду облікової системи "1С: Підприємство" складається з таких складових:

● Перший – це платформа, та база, на якій пишуться надбудови — конфігурації, з якою працюють програмісти та ін. Вона має можливість оновлення, ось варіанти нумерації: 6.0, 7.7, 8.0, 8.2 або 8.3 тощо.

● Друга складова – це конфігурація. Конфігурації спеціалізовані надбудови розробляються на цій платформі з використанням системного коду 1С. А ось вже самі користувачі (бухгалтери, управлінці, менеджери) працюють з конфігураціями. Розглянемо докладніше платформу. Це основа, на якій облікова система "1С: Підприємство" програмісти, використовуючи мову програмування облікова система "1С: Підприємство", пишуть готові програми (конфігурації) для користувачів. Саме середовище розробки, вона ж платформа, без конфігурації може зацікавити в основному спеціаліста з програмного забезпечення, для всіх інших користувачів (різних фахівців) вона марна, бо працюю він вже з надбудовою, яка називається конфігурацією для певних завдань. Конфігурації облікової системи "1С: Підприємство" — це вже готове програмне забезпечення, створені на базі певної версії платформи.

Конфігурація – те, із чим працюють безпосередньо бухгалтера, управлінці, менеджери, то програмне забезпечення, де вони ведуть поточний облік, працюють із документообігом, з довідниками тощо.

Конфігурації облікової системи 1С: Підприємство бувають:

● Перше – типові, це ті, які надає "1С: Підприємство". Всі вони присутні на сайті розробника 1С. Типові конфігурації створює та супроводжує сама компанія розробник "1С: Підприємство".

● Друге – нетипові, це програмне забезпечення засноване на платформі, які розроблені, запропоновані та затверджені у розробника компаніями-партнерами або штатними програмістами. Найчастіше їх пишуть з нагоди: галузеві (для певної галузі) або написані для певного випадку (конкретної компанії).

Деякі зміни орієнтовані певну галузь, проходять сертифікацію у фірми «"1С"» і отримують право продаж і підтримку по всій країні. Різниця лише в тому, що фірма, яка написала цю конфігурацію, зобов"язується випускати оновлення та супроводжувати клієнтів та партнерів замість "1С: Підприємство".

У цьому випадку програма буде типовою галузевою конфігурацією. Конкурентами "1С: Підприємство ” можуть бути:

● самописна програма обліку, яка живе рівно стільки, скільки програміст, що її обслуговує, знаходить у собі сил і бажання її постійно доопрацьовувати та оновлювати;

● пара-трійка менш відомих та поширених програм, як “Парус” або “Інфо Підприємство”;

● "1С: Підприємство 7.7”., до якої дуже звикли і часом не хочуть і думати про перехід на нову просунуту 8-ку. Резюмуючи, хочу сказати, що "1С: Підприємство" це монополіст у сфері автоматизації обліку. Постійно розвиваються і допрацьовуються самі конфігурації, йде безперервне навчання нових програмістів з "1С: Підприємство" мало не зі шкільної парти, про "1С: Підприємство" чули всі, хто перейшов від «обліку в зошиті». Знання "1С: Підприємство" найчастіше вимагають при прийомі на роботу. Тому основними перевагами можна назвати популярність, багатофункціональність, затребуваність, гнучкі налаштування під будь-які потреби підприємства, оперативність під час випуску оновлень всім типових конфігурацій.